Blog

Důvody proč měnit sídlo.

Proč měnit sídlo?
V dnešní uspěchané době je několik důvodů, proč mít sídlo své firmy v prostorách k tomu určených.

1) Může to být nutnost zachování svého soukromí nebo chcete-li určité anonymity.
S tím se setkáváme zejména u mimopražských firem, které nechtějí být „viděni“ na svých místně příslušných finančních úřadech. Stále platí, že udávat se nesmí, ale říci se to musí. Funguje to zejména od závistivých sousedů.
Změnou adresy sídla své firmy na pražskou adresu, získá firma jistotu v tom, že v rámci velké Prahy jej nikdo nezná, začne podléhat Finančnímu úřadu pro Prahu 7. Podívejte se na statistiky finančních kontrol. Podnikat však můžete dále tak jako doposud, jen adresu budete mít v Praze. U nás jste plně kontaktní.

2) Nechcete mít sídlo firmy doma.
To chápeme a v zásadě už to není ani taktické. Dříve jsme to tak téměř všichni dělali, ale s postupem doby jsme zjistili, že pokud vyloženě nepracujeme doma, je nám sídlo s domácí adresou stejně k ničemu. Poštu si nemůžeme od pošty převzít, když stojí za dveřmi, protože nejsme doma a tu si přečteme někdy až druhý den nebo jakmile si ji vyzvedneme z pošty.
Je tam jistá úspora nákladů, které by jste např. u nás nemuseli platit, nicméně pokud firma aktivně podniká, není na místě si své obchodní aktivity směrovat do domácího prostředí.  Firma se může dostat do nečekané situace a bude tím trpět celá rodina.
Nechte se kontaktovat úřady do míst, která jsou k tomu určena.

3) Odjíždíte na čas do zahraničí
Tohle je spíše pro podnikatele fyzické osoby, ty mají možnost měnit tzv. místo podnikání, u fyzických osob se však změnou adresy místa podnikání nemění příslušnost k finančnímu úřadu, na to dejte pozor, pokud Vám právě o to jde. Změna adresy místa podnikání způsobí změnu kontaktní adresy pro všechny úřady. V registru živnostenského podnikání bude uvedena pouze naše adresa na základě souhlasu s místem podnikání. Pro navržení změny, můžete navštívit první Živnostenský úřad na který narazíte a musí Vám souhlas přijmout.

4) Prostě chcete ušetřit náklady na kancelář
To vidíme jako velký přínos.  Společnost nemusí mít fyzickou kancelář, ale přesto ji má k dispozici. Velmi se zavedl název virtuální kancelář. Ve své podstatě se jedná o sdílené prostory s dalšími firmami, avšak s pevně danými pravidly.  V případě, že máte pronajatou svou vlastní kancelář, tak jsou činnosti, při kterých nejste během dne v kanceláři. Jste na cestách a samotná kancelář je nevyužita. Přesto za ní musíte platit nájem a energie. My nabízíme nezbytně nutné vybavení a služby za měsíční cenu, která je s běžným nájmem kanceláře nesrovnatelná.

5) Jednoduše anonymita, nechci aby mě kdokoliv obtěžoval.
To je také důvod pro využití sídla na naši adrese.
Zásadně nikomu nesdělujeme adresu na kterou přeposíláme Vaši poštu, jsou však případy, kdy k určité spolupráci ze zákona dojde. Jedná se o součinnost s Policií ČR, kterou vždy žádáme, aby nám své požadavky sdělila písemnou formou.
Dokonce někteří zákazníci nám svou adresu pro zasílání pošty ani sdělit nechtějí, dostaneme pouze emailovou adresu.
Pro poštu si pak chodí nepravidelně, protože již na základě zasílaných avíz vědí co u nás mají uloženo.
Prakticky si lze poštu přes nás přeposlat kamkoliv.
Upozorňujeme, že pokud si zajistíte dosílku na poště, pak Česká pošta v případě zásilek tzv. do vlastních rukou dodá odesílateli potvrzení o Vaší aktuální dodací adrese. Tím Vaše anonymita skončila.
My toto řešíme tak, že Vaši zásilku převezmeme (na základě zmocnění) a ihned přepošleme ve zvláštní obálce. Doručením na naši adresu se tak odesílatel dozví pouze to co má, a to je adresa sídla společnosti.

6)  Podnikáte ze zahraničí
Žijete trvale v zahraničí, ale máte své obchodní společnosti v ČR, potom je naše adresa pro Vás to pravé.
Přijmeme veškerou Vaši korespondenci nebo balíky, odbržíte o tom avízo na email a SMS.
Můžeme Vám vše přeposlat kam bude třeba.
Zajistíme Vám kontaktní místo pro úřady.
Jsme schopni Vás i zastoupit na úřadech.

Naše společnost poskytuje potřebný servis pro vedení sídla v zázemí vlastní budovy.
V případě potřeby klienta, jsme schopni zajistit individuální požadavky jako např. přidělení telefonní linky s přesměrováním, přeposílání pošty na kontaktní adresu v zahraničí, nebo ekonomické poradenství.

Leave a Reply